Mehmet Pamak Hocanın üç kitabı yayınlandı

Selamun aleyküm değerli kardeşlerim

Dualarınız ve hayra dair temennileriniz için Rabbim hepinizden razı olsun.

Bu üç kitabı, Kur'an ve sünnet eksenli sahih İslam anlayışını daha çok insana ulaştırmayı amaçlayan bir dâvet kitabı hüviyeti taşıması sebebiyle, önce maliyetini kendim üstlenip ücretsiz dağıtmayı düşündüm. İstişare ettiğim kardeşlerim o takdirde hem dağıtmak için fazla sayıda alınıp orada burada atılıp kalabileceğini hem de ücretsiz dağıtılan kitaplarda okuma oranının daha düşük olduğunu ifade edince vazgeçtim. Ayrıca bu kitapların, sürekli yeni baskılarının yapılması ve bunu yapacak, takip edip dağıtacak yayınevinin de ayakta kalması gerekiyordu.

Diğer bir konu da şudur: Bu kitaplar, inşaAllah çevremize, komşularımıza ve akrabalarımıza yönelik tebliğ sorumluluğumuzu kısmen de olsa yerine getirmeye ve daveti ulaştırmaya vesile kılabileceğimiz bir muhtevaya sahiptir. Önceki kitaplardan biliyorum, Allah kendilerinden razı olsun bazı kardeşlerimiz çok sayıda alıp çevrelerine bu amaçla dağıtarak tebliğ çabası gösteriyorlar. Bu kitaplarda da, bu tür bir çabanın daha fazla olacağını düşünerek ifade etmek isterim ki, bu hayırlı ameli yapanların kitap hediye ettikleri kişiye mutlaka okuma şartını koşmaları faydalı olacaktır.

Kitaplar kütüphaneye konulmak için değil okunmak içindir. Geçende ziyaretime gelen üç kişiye kitap vermek istedim, ancak bunların bedelinin "okumak" olduğunu, aksi halin hem kitaba, hem hediye edene hem de okuyacak olan başka kişilere haksızlık olduğunu hatırlattım. Aralarından birisi "o zaman ben almayayım abi." dedi. Çünkü okuyamayacağını söyledi. Ben de dürüst davrandığı için kendisini tebrik ettim. Kitabı alan mutlaka okumalı, hatta okuduktan sonra başkasının da okumasını sağlamalı. Aksi takdirde hediye edilen kitabı alıp vebal altına girmemeli. İşte bu hassasiyetler zemininde kitap hediye edilmeli.

Değerli kardeşlerim,

Maruf yayınları yeni bir yayınevidir. Bu bakımdan yaşaması ve güçlenmesi için desteklenmesi gerekir. Bu sebeple kitapların daha fazla kişiye ulaştırılmasına yardımcı olunmalıdır. Burada yeri gelmişken ifade etmek isterim ki, şahsen bugüne kadar, önceki yayınevinden almadığım gibi bu yayınevinden de telif ücreti almamaktayım. Hatta yayınevinin güçlenmesi ve hizmetini sürekli kılması için destek vermeye çalışmaktayım. Sadece bana bir miktar kitap verilmekte ben de onları hediye olarak dağıtmaktayım.

Bu kitapları alıp okumak istediği halde maddi durumu müsait olmayan kardeşlerimin lütfen çekinmeden bana adreslerini göndermelerini rica ediyorum. Okumaları şartıyla, önce bana ayrılan az sayıda kitabı bu kardeşlerime ücretsiz göndereceğim. Bana tahsis edilmiş kitaplar bittikten sonra da yayınevine bedelini kendim ödeyerek talep eden diğer kardeşlerime de ücretsiz göndermeyi sürdüreceğim inşaAllah.

Yeter ki, Rasûlün (s) siyeri çerçevesinde vahyin ilk inşa ettigi hayatla da bugünkü hayatla da bağını kurarak yaklaşık 1200 âyeti işlediğimiz bu kitapları daha fazla insana okutarak vahyin kurtarıcı mesajıyla buluşmalarına vesile olalım. Bu kitapları, okunması için daha fazla insana ulaştırma çabası göstermek de inşaAllah doğacak ecirden pay sahibi olmaya yol açacak salih bir amel olacaktır. Hele de İslami davetin çok azaldığı, sekülerleşme ve dünyevileşmenin "müslümanım" diyen bütün kesimleri kuşattığı, duyarlılıkların dibe vurduğu ve yozlaşmanın zirve yaptığı bu fetret döneminde bu konudaki gayretleri, İslam'a dâveti ve Kur'an'ı gündem yapan çabaları daha da artırmak sorumluluğumuz vardır.

Hep birlikte göstereceğimiz bu çabamızda Rabbim yardımcımız olsun ve çabalarımızı bereketlendirsin inşaAllah. Rabbimizin sırat-ı mustakîm üzere ayaklarımızı sabit kılması, mü'min olarak yaşatıp mü'min olarak öldürmesi duasıyla hepinizi Allah'a emanet ediyorum değerli kardeşlerim.

azı kardeşlerimizin talebi üzerine paylaşıyorum.

Kitap teminini aşağıdaki link ve telefondan sağlayabilirsiniz.

https://www.kitapbilir.com/kategori/mehmet-pamak/22

0545 585 16 06
Mehmet Bilir

https://www.ilkav.org/

Kur'an Dinle

Listen to Quran